Dr. Geetha Jayaram vizitas Apygardoje 1462

Rugsėjo 13-21 d. Apygardoje lankėsi Globalaus Projekto „Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse“ (SUPREME AIM) konsultantė iš JAV – Džono Hopkinso (Johns Hopkins) universiteto Baltimorėje psichologė dr. Geetha Jayaram su sutuoktiniu buvusiu (2010/11)  Apygardos D#7620 valdytoju  Jayaram Kumar.  Ji dalyvavo Vilniuje vykusiame Rotary International 15 ir 16 zonų Institute, kur padarė pranešimą   „Nėra sveikatos be psichinės sveikatos pasaulyje“.

Geetha lankėsi projekte SUPREME AIM dalyvaujančių Anykščių, Ukmergės rajonų savivaldybėse, kur susitiko su krizių valdymo grupių nariais, pasakojo apie virš  20 metų vykdomo projekto MAANASI www.youtube.com/watch?v=wKXelO3Of5Y

(Apygardos 7620 ir 3190) patirtis ir jų pritaikymą mūsų Apygardos kartu su tarptautiniu partneriu D2305 (Norvegija) vykdomame projekte  SUPREME AIM    www.supremeaim.rotary.lt

Mokslininkė taip pat susitiko su Lietuvos sveikatos mokslų ir Vilniaus Universitetų  mokslininkais, skaitė paskaitą LSMU studentams. Aktyvi  rotaractietė nuo 1968 metų Indijoje

vėliau 1997 metais, kai tik moterims buvo leista būti Rotary nariais, įstojo į Rotary klubą Merilende (JAV), įkūrė Kliniką Mugalure, kur teikiama psichologinė pagalba neturtingoms Indijos moterims.  Viešnia taip pat lankėsi Anykščių, Panevėžio, Artos Rotary klubuose, Vilniaus Geležinio vilko Rotaract klube, kur pasakoje apie savo rotarietišką veiklą savižudybių prevencijos srityse. Jos sutuoktinis Jayaram Kumar, daugiau kaip 40 metų Rotary narys, pasakojo kaip  sukaupia reikalingas lėšas ilgalaikiai programai vykdyti, kiek Matching Grant paraiškų pateikė į Tarptautinį Rotary Fondą, kokias veiklas vykdė ir administravo.

Dėkoju Anykščių, Panevėžio, Ukmergės Rotary klubų vadovybei už pagalbą organizuojant Dr. Geetha Jayaram, kuri 2014-15 m. kaip vienintelė iš viso pasaulio rotarietė buvo apdovanota “Rotary Global Alumni Service Humanity” apdovanojimu, vizitą.

PDG Vygintas Grinis