Tauragės dist.

Susitarimo memorandumas


Apskrito stalo diskusijoje Tauragėje – apie savižudybių prevenciją

Š. m. rugpjūčio 22 d. Tauragės rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta darbo grupė savižudybių prevencijos siūlymams teikti kartu su Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru savivaldybėje surengė apskritojo stalo diskusiją „Savižudybių prevencija: problemos ir geroji patirtis“. Gerąja patirtimi pakviesti pasidalinti Kelmės ir Kupiškio rajonų savivaldybių atstovai, kur savižudybių prevencijos algoritmo įgyvendinimas jau duoda vaisius.

Diskusijoje dalyvaujant Tauragės rajono savivaldybės, Pirminio sveikatos priežiūros centro vadovams, Tauragės „Rotary“, Probacijos tarnybos, seniūnijų atstovams, politikams, socialiniams ir švietimo įstaigų darbuotojams, visuomenės sveikatos specialistams, NVO, savanoriams, aptarta psichikos sveikatos situacija ir pagalbos galimybės Tauragės rajono savivaldybėje, pasidalinta žiniomis, kaip atpažinti kylančią savižudybės riziką, kalbėta apie prevencijos, pagalbos asmeniui ir jo artimiesiems būdus, viešinimo svarbą, dalintasi praktinių situacijų sprendimo būdais.

Susitikimo metu pasidžiaugta ir Tauragės rotariečių bei rajono savivaldybės iniciatyva prisijungti prie Lietuvos „Rotary“ inicijuotos ir remiamos savižudybių prevencijos programos. Diskusijos pranešėjas dr. Vygintas Grinis, Lietuvos Rotary klubų ir Apygardos inicijuotos Savižudybių prevencijos programos įgyvendinimo Lietuvoje vadovas, pristatė šio projekto pagrindinius žingsnius. Artimiausiu metu, bendradarbiaujant su savivaldybės administracija ir Tauragės „Rotary“ klubo įgaliotais nariais, reikės suburti ir parengti darbui Savižudybių prevencijos ir krizių valdymo komandą savivaldybėje, išsirinkti grupės lyderį, kuris bus atsakingas už prevencijos joje organizavimą.

Pranešimus skaitė Reda Každailienė, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja, Kelmės rajono savižudybių prevencijos įgyvendinimo darbo grupės narė ir Lina Balčiūnienė, Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė. Savo darbo patirtį savižudybių prevencijos įgyvendinimo srityje perteikė psichologė Valija Šap, apie Kupiškio savižudybių prevencijos patirtį, iššūkius pasakojo Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Aurimas Martinka.

Plačiau apie diskusiją

Šaltinis: http://www.taurage.lt/go.php/lit/Apskrito-stalo-diskusijoje-taurageje–apie-savizudybiu-prevencija


Mokymai Tauragėje

2018 m. gruodžio 5, 6, 7, 11, 12 ir 13 d. įvyko Rotary International Globalios dotacijos projekto “Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse” mokymai Tauragėje. Su kolegomis išsikėlėme tikslą suteikti žinių apie savižudybių problemą, savižudybių rizikos ženklus, pagrindinius pagalbos teikimo principus. Manau, kad Tauragėje jį pasiekėme – dabar žymiai daugiau žmonių žino, kaip padėti savivaldybės gyventojams kilus mintims apie savižudybę, kaip bendrauti, kad įvykus mėginimui nusižudyti padėtume žmogui pasirinkti gyvenimą, kaip palengvinti gedėjimą po artimojo savižudybės. Specialistai į šiuos mokymus noriai registravosi, sulaukėme daugiau dalyvių, nei planavome, tuo labai džiaugiuosi. Taip pat džiaugiuosi sutikęs daugybę žmonių, kurie aktyviai dalyvavo mokymuose ir nuoširdžiai domėjosi, kaip padėti kitam, išgyvenančiam sunkią situaciją. Taip pat noriu labai padėkoti gerb. Daivai Genienei, kuri su puikia Visuomenės sveikatos biuro komanda ne tik suorganizavo sklandų šių mokymų įgyvendinimą, bet ir kuruoja Krizių valdymo grupę, kuri pradėtų savo veiklą 2019 metais. Tad kitas mūsų žingsnis – suburti efektyviai dirbančią Krizių valdymo grupę. Tikime, kad mums pavyks!